قانون اساسی رمزارز‌ها به وسیله کمسیون بورس و اوراق بهادار امریکا منتشر شد

قانون اساسی رمزارز‌ها به وسیله کمسیون بورس و اوراق بهادار امریکا منتشر شد

کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا طی بیانیه‌ای، جزئیاتی در رابطه با نظارت بر افرادی که در مبادله‌ی دارایی‌های دیجیتال دخیل هستند منتشر کرد و اعلام نمود که این موارد در اواخر ماه جاری اجرایی خواهد شد.

این جزئیات عنوان قانون اساسی دارایی‌های دیجیتال طراحی شده است

قانون‌گذاران بازار انتظار دارند که حداقل به ۱۰ واسطه‌ی مالی برای درخواست مجوز عملیاتی نیاز باشد.

از سوی دیگر انتظار می‌رود که نیمی از این واسطه‌های ذکر شده صرافی‌های مرتبط با رمزارزها باشند، در حالی که نیمه‌ی دیگر به عنوان موسسات کارگزاری و تاجران شناخته می‌شوند. SEC در ابتدا هفت رمزارز بیت‌کوین، اتریوم، بیت‌کوین کش، اتریوم کلاسیک، لایت‌کوین، ریپل و استلار را مجاز اعلام کرد  که می‌توان از آن‌ها برای ICOها استفاده نمود و یا به یکدیگر تبدیل کرد. دو معیار اصلی که SEC برای انتخاب این هفت رمزارز و تبادل آن‌ها در نظر گرفته‌ است، میزان اعتبار و نقدینگی در حال گردش در بازار بوده است.

تمام افراد دخیل در بازار، از جمله صادر کنندگان ICOها، صرافی‌های دیجیتال، کارگزاری‌های و تجاری که تراکنش‌های مرتبط با دارایی‌های دیجیتال انجام می‌دهند، لازم است تا در کمتر از ۹۰ روز کاری از زمان انتشار این اعلامیه، خود را به SEC معرفی کرده و ثبت نام کنند.

این شرکت کنندگان همچنین برای کسب و کار مرتبط با دارایی‌های دیجیتالی باید تاییدیه وزارت دارایی را هم دریافت کنند.

تیپسودا تاوارامارا  به عنوان معاون دبیرکل SEC اعلام نمود که:

محدوده‌ی نظارتی و قانون‌گذاری SEC شامل مواردی همچون ICOها، صرافی‌های مرتبط با رمزارزها، موسسات کارگزاری، تجار و سایر افرادی که توسط وزارت امور مالی مجاز اعلام شده‌اند، می‌شود.

 منبع

BangkokPost