تا کمتر از ۲ سال دیگر نظام بانکداری الکترونیکی ایران به پروتکل بلاک‌چین مجهز خواهد شد

قائم مقام بانک ملت اعلام کرد که تا کمتر از ۲ سال دیگر نظام بانکداری الکترونیکی ایران به پروتکل بلاک‌چین مجهز خواهد شد.
به گزارش فابانیوز، «علیرضا لک زایی» قائم مقام بانک ملت در گفت‌وگو با خبرنگار فابانیوز، گفت: فکر می‌کنم تا کمتر از ۲ سال دیگر بانک‌های پیشگام در کشور از پروتکل بلاک چین استفاده خواهند کرد.
وی افزود: با فرض اینکه اقدامات حاکمیتی و قانون‌گذاری در این زمینه فراهم شود، فکر می‌کنم تا کمتر از ۲ سال دیگر بانک‌های پیشگام از پروتکل بلاک چین استفاده خواهند کرد.
وی تاکید کرد: اظهارات مقامات در این حوزه که بسیار نیز امیدوار کننده است، به معنای قاعده مدون و مصوب تلقی نمی‌شود و وزارت ارتباطات باید رسما استفاده از تکنولوژی بلاک چین را تایید کند.
لک زایی افزود: بانک مرکزی نیز احتمالا قصد دارد باید و نبایدهای و قواعدی روی این تکنولوژی بگذارد تا پلتفرم استفاده از آن برای کسب و کارها مشخص شود.
وی تاکید کرد: اما از نظر تکنیکی فکر می‌کنم بانک‌ها خیلی زود از این موضوع استقبال می کنند و طبق اطلاعاتی که در اختیار دارم مطالعاتی نیز در این زمینه انجام داده اند.
قائم مقام بانک ملت همچنین گفت: مقامات وزارت ارتباطات و بانک مرکزی باید به کار گیری بلاک چین در فناوری و بانکداری ایران را به مشروعیت بشناسند.
محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات امروز –یکشنبه- در سخنانی تاکید کرد نظام بانکداری الکترونیکی که امروز شکل گرفته و مبتنی بر خدمات ابری است، اگر روی نظام بلک چین قرار گیرد مفهوم نظام بانکداری ما را متحول می‌کند.